Hakkımızda

Polisan Kimya

Polisan Kimya San. A.Ş.

1956 yılında ticaret hayatına tekstil ile atılan Bitlis Ailesi, Kimya, Boya, Liman İşletmeciliği, Gayrimenkul ve Tarım alanındaki faaliyetlerini 2000 yılında Polisan Holding çatısı altında toplamıştır. Polisan Holding, 2013 yılında Yunanistan'da aldığı PET tesisi ve 2017 yılında Fas'ta kurulumunu gerçekleştirdiği yapı kimyasalları tesisi ile yurt dışındaki konumunu güçlendirmiştir. Hali hazırda, dünyanın 2. en büyük kimya şirketi olan Dow Chemical ve dünyanın ilk on boya üreticisinden biri olan Kansai Paint ile ortaklıkları bulunan Polisan Holding sektörlerinde dünyanın en büyükleri konumunda olan şirketler ile ortaklık ve işbirliği yaparak ülkemizin lider kuruluşları arasındaki yerini giderek güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Polisan Holding Şirketleri; hayat kalitesini artırma odağı ile kadınlara, çocuklara, eğitime, çevre düzenlemesine ve ağaçlandırmaya yönelik sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmektedir.

2012’den bu yana hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Polisan Holding; Türkiye’de ve dünyada ilklere imza atan üstün hizmet ve ürünleri ile Türk toplum ve ekonomisine yüksek katma değer yaratma odağı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Polisan Kimya

Polisan Kimya’da, Formaldehit ve Üre Reçineleri, Aus-32 (AdBlue©), beton – çimento katkıları ve yeraltı kimyasalları üretimleri gerçekleştirilmektedir. TÜV tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgeleri ile AUS 32(AdBlue™) ve beton katılarının gerektirdiği VdA ve CE sertifikalarına sahiptir.

Formaldehit reçineleri ve su bazlı tutkal üretimi yapmak üzere Türkiye’de kurulan ilk firma olan Polisan Kimya, 2014 - 2015 yıllarında yapılan toplam 6 milyon USD yeni teknoloji yatırımıyla çevreye duyarlı ve ekonomik verimliliği yüksek üretim olanağına kavuşmuştur. Polisan Kimya, ayrıca zararlı egzoz gazlarını, su buharı ve azota dönüştüren ve kamyon, otobüs, iş makinelerinde kullanılması zorunlu bir sıvı olan Adblue© üretimini gerçekleştirmektedir. Polisan Kimya, 2010 yılında başladığı üretimle bugün Alman Otomotiv Endüstrisi Vakfı (VDA) ve CE sertifikalarına sahip Türkiye’deki en büyük AdBlue© üretici ve satıcısıdır.

2011 yılında kurulan Yapı Kimyasalları A.Ş., 2017 yılında Polisan Kimya’ya devredilmiştir. Yeni oluşumla birlikte beton ve çimento katkı kimyasalları üretiminde en kısa sürede pazarda hak ettiği yere gelmeyi hedeflemektedir. Bu amaçla 2016 yılında Dilovası’ndaki tesisin yanı sıra Adana ve Samsun’da üretim tesisleri hizmete açılmıştır. Yurtdışı yatırımlarına da odaklanan Yapı Kimyasalları, Aralık 2017 tarihi itibari ile Fas’ın Casablanca şehrinde yeni bir üretim tesisini daha devreye alacak, böylelikle Kuzey Afrika pazarına adım atılmış olacaktır. 2017 yılı itibarıyla yeraltı kimyasalları alanında da üretim yapmaya başlamış olup, aynı zamanda AR&GE çalışmalarına da devam edilmektedir. Polisan Kimya, bu segmentte de çok kısa sürede adını duyuracaktır.